VENTURE NAVIGATOR

Od wielu lat wspieramy naszych klientów w rozwoju i optymalizacji ich firm. Mówiąc „my” mówimy o zespole. Jesteśmy grupą specjalistów, którzy uzupełniają się swoimi kompetencjami, inspirują się wzajemnie, powodując, że to właśnie czynnik ludzki jest kluczową wartością firmy Venture Navigator.

Punktem wyjścia do naszych wszystkich działań jest strategia. Patrzymy na firmę holistycznie, nawet jeśli projekt obejmuje jedną komórkę organizacyjną firmy.

Głównym celem naszego działania jest budowanie wartości przedsiębiorstw naszych Klientów.

 

cel w biznesie

Każdy przedsiębiorca, bez względu gdzie się znajduje, powinien mieć do dyspozycji szerokie grono eksperckie, które może mu pomóc w podejmowaniu natychmiastowych działań, aby rozwinąć lub ustabilizować firmę i wdrożyć narzędzia w celu dostosowania się do nowej sytuacji. Mamy świadomość, że jakość eksperta często związana jest z jego wąską specjalizacją, co wyróżnia nasz zespół.

Przedsiębiorstwa zazwyczaj korzystają z usług specjalistów danej dziedziny o dość ogólnym charakterze np. agencji marketingowej, kancelarii prawnej czy doradcy finansowego. Co, jednak jeśli potrzebujemy wąskiej specjalizacji eksperckiej np. prawnika, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie restrukturyzacji spółek? Czy będziemy w stanie dotrzeć szybko do takiej osoby i określić jej doświadczenie?
Drugim poważnym problemem standardowych usług doradczych jest to, że są wykonywane bez szerokiego kontekstu i wizji przedsiębiorstwa. Nasze wspólne przedsięwzięcie umożliwia przeprowadzenie konsultacji czy wprowadzenie zmian przy pomocy optymalnego grona eksperckiego dedykowanego pod dany projekt.
Specjaliści, z którymi współpracujemy, doskonale rozumieją biznes i funkcjonowanie przedsiębiorstw, gdyż już wielokrotnie sprawdziliśmy ich umiejętności w praktyce z naszymi klientami.

MISJA

określamy cel i definiujemy najlepszą drogę do niego

Nawigacja to metafora naszych działań -określanie kierunku, w którym powinno zmierzać przedsiębiorstwo. Wybór najlepszej drogi to połączenie drogi najszybszej, jednak takiej, która pozwoli uniknąć kolizji, niebezpieczeństw. Nawigator nie musi być tożsamy z kapitanem. Jego zadanie to obranie kursu i jego kontrola w trakcie drogi. Na bazie pozyskanych od niego  informacji kapitan podejmuje swoje kluczowe decyzje.

W naszych działaniach staramy się unikać pojęcia „doradztwo”, bardziej określamy istotę naszej pracy jako ukierunkowanie, wykorzystanie potencjału przedsiębiorstwa dzięki współpracy, inspirację do zmian dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom i narzędziom. Każdy z naszego zespołu ma za sobą dziesiątki, jeśli nie setki, zrealizowanych projektów w różnych branżach, co tworzy efekt synergii w naszym zespole oraz powoduje stałe poszukiwanie kolejnych wyzwań.

WIZJA

Venture Navigator  ma stać się do 2023 rozpoznawalną, uznaną marką w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. O jakości naszych usług mają świadczyć liczne referencje oraz pozyskiwanie szeregu Klientów dzięki rekomendacjom. Analogicznie – partnerskie i długotrwałe relacje mają powstawać wśród  pracowników i współpracowników naszej firmy.

JAK DZIAŁAMY

Krok 1
Skontaktuj się z nami w celu szybkiego ustalenia sytuacji w Twojej firmie. Przygotowaliśmy odpowiedni formularz, który należy uzupełnić, abyśmy uzyskali odpowiednie informacje a wówczas przygotujemy się do naszej pierwszej rozmowy.

Krok 2
Po zebraniu wszystkich potrzebnych nam danych przygotujemy scenariusze dla Twojej firmy i dobierzemy odpowiednie narzędzia zarówno biznesowe, jak i prawne. Wtedy przeprowadzimy wspólnie z Tobą pierwszą wspólną rozmowę w biurze lub konsultację wideo, aby podsumować status Twojej firmy i omówimy jakie dalsze kroki rekomendujemy podjąć.

Krok 3
Po wykonaniu krótkiego audytu Twojego biznesu i omówieniu podczas konsultacji dalszych działań przedstawimy Ci naszą propozycję współpracy, która zostanie dopasowana na miarę Twoich potrzeb biznesowych i dostosowana do Twoich możliwości finansowych.

Krok 4
Kiedy rozpoczniemy współpracę, określimy plan działania ustalając cele do osiągnięcia. Z jednej strony zajmiemy się optymalizacją Twojego biznesu pod kątem przychodów, efektywności i kosztów, usprawnienia procesów, przemodelowania części przedsiębiorstwa pod kątem dodatkowych produktów i usług czy ustabilizowania finansów firmy. Z drugiej strony zdobędziesz komfort pracy w tej skomplikowanej sytuacji, ponieważ nasi eksperci od przepisów prawa będą wspierać nasze działania pod względem formalnym tak, abyśmy mieli pełna kontrole na restrukturyzacją firmy czy sprawami które potencjalnie będą mogły trafić na drogę sądową.

To są nasze standardowe procedury działania, które sprawdziły się w wielu projektach. Jednak jeśli uważasz, że specyfika Twojej firmy jest inna i wymaga innego planu działania skontaktuj się z nami by omówić Twoją propozycję.

KORZYŚCI DLA CIEBIE

– nie potrzebujesz zatrudniać wysokiej klasy eksperta na pełny etat, bo my pracujemy dla Ciebie, dostosowując się do potrzeb wynikających z danej sytuacji Twojej firmy.

– nie musisz się zastanawiać czy wybrałeś właściwą firmę dla wsparcia Twojego biznesu – działamy od prawie 20 lat na rynku i każdy z naszych ekspertów osiągnął wiele sukcesów w licznych projektach.

– wszystkie prace naszego grona eksperckiego nadzorują i implementują do Twojego biznesu doświadczeni managerowie, patrząc kompleksowo na perspektywę całości przyszłości Twojej firmy.

– cały proces prowadzenia Twoich spraw bazuje na naszym prawie 20-letnim doświadczeniu i uczestniczeniu w wielu projektach i prowadzeniu setek spraw sądowych.

– umiejętność doboru specjalisty i narzędzi, z których korzystamy, pozwala w ciągu krótkiego czasu zgromadzić właściwy zespół gotowy do działania i osiągnięcia wyznaczonych celów dla Twojej firmy.

VENTURE NAVIGATOR W LICZBACH

Specjalistów
%
Podniesiona efektywność Klientów
Stałych klientów
mln
Oszczędności dla naszych Klientów

WSPÓŁTWORZYMY: