Dotacje unijne

DOTACJE UNIJNE

Słowo „dotacje” uruchamia w naszej głowie silne skojarzenia. W przypadku wielu naszych nowych klientów spotkaliśmy się dość często z negatywnym stosunkiem do pozyskiwania środków na inwestycje lub rozwój i promocję firmy na rynkach międzynarodowych. Duże pieniądze, które pojawiły się do pozyskania, wytworzyły niestety rynek wielu nieuczciwych firm.
Najbardziej przykre doświadczenia naszych nowych klientów z przeszłości dotyczyły współpracy z firmami, które pobierały opłaty z góry w projektach z bardzo małą realną szansą na powodzenie.
Kolejnym następstwem i kłopotami (nawet jeśli było pozytywne rozstrzygnięcie konkursu), były duże problemy z rozliczaniem dotacji ze względu na nieprawidłowo opracowane projekty i napisane wnioski.

Venture Navigator jako firma doradcza działa zupełnie w innej formule.
Na początku współpracy badamy firmę i określamy, czy dotacja dla firmy jest niezbędna lub na którym etapie może być pomocna w rozwoju.
Stawiamy szereg pytań, czy np. trzecia maszyna w źle poukładanej, nieefektownej firmie jest odpowiedzią na wszelkie bieżące problemy? Czy odwrotnie multiplikuje zagrożenia? Czy firma gotowa jest do ekspansji na nowe rynki? Czy wzrost przychodów nie stanowi zagrożenia np. dla płynności przedsiębiorstwa?
Naszym zadaniem przy holistycznym podejściu do firm jest takie ułożenie biznesu, by środki z dofinansowania przełożyły się na rzeczywiste korzyści i wzrost wartości firmy.
W ramach Venture Navigator dysponujemy zespołem specjalistów, którzy są w stanie wesprzeć firmę w zakresie:

1. Dopasowania optymalnego programu dotacyjnego,
2. Opracowaniu całego projektu biznesowego,
3. Przeprowadzenia przez cały proces tworzenia wniosku, niezbędnych załączników,
4. Koordynację i rozliczenie projektu dotacyjnego.